volaj 0948 299 298
píš webing@webing.sk

WEB

Vytvorenie web stránky

Ak máte záujem o vytvorenie web stránky, postup je jednoduchý.

  1. Stretnime sa a porozprávajte nám, ako čo od svojho webu očakávate, ako si ho predstavujete. Rozoberme si vašu predstavu na drobné, spoločne rozmýšľajme.
  2. Pripravíme vám náčrty grafiky a rozloženia prvkov web stránky.
  3. Po vašom odsúhlasení náčrtov nakreslíme grafiku, zvolíme font písma, farby, vyriešime detaily.
  4. V ďalšom kroku vytvoríme html šablóny. Grafický návrh sa prevedie do HTML (HyperText Markup Langauge). Je to značkovací jazyk, ktorému rozumejú webové prehliadače a na základe ktorého vám zobrazia web stránku. V tomto jazyku sa definuje napríklad umiestnenie jednotlivých prvkov, nadpisy, texty, odkazy, na ktoré je možné klikať a pod. K tomu sa pripoja tzv. kaskádové štýly CSS (Cascading Style Sheets), Tie definujú vzhľad a správanie sa jednotlivých prvkov stránky. V tomto kroku je potrebné doladiť správne zobrazovanie stránky ako na veľkých monitoroch tak aj na malých displejoch mobilných zariadení. Ide o tzv. responzivitu, čiže prispôsobenie zobrazovania obsahu podľa toho, z akého zariadenia na web stránku pozeráme.
  5. Šablónu napojíme na tzv. Systém na správu obsahu alebo CMS (Content Management System). Vo väčšine prípadov ide o systém WordPress. Ten ponúka množstvo modulov na uľahčenie editovania web stránky.
  6. V prípade potreby doprogramujeme špeciálnu funkcionalitu web stránky. Ide napríklad o špeciálne objednávkové formuláre, ktoré samé vyhodnocujú údaje na základe zadaných informácií od zákazníka, filtre produktov, platobné brány a podobne.
  7. Web stránku prepojíme taktiež s externými službami ako napríklad Google Analytics alebo Facebook Pixel. Tieto služby analyzujú správanie zákazníka na web stránke a majiteľovi web stránky poskytujú analytické dáta, na základe ktorých majiteľ v spolupráci s marketérom zvolí správnu marketingovú stratégiu.

Ak ešte nemáte zaregistrovanú doménu a zabezpečený webhosting, v spolupráci s firmou Webglobe-Yegon, alebo Websupport vám ho radi zabezpečíme. Ak si tieto služby objednáte priamo cez nás, máte správu a nastavovanie v cene.

Máte web ale potrebuje nový dych? 😉

Postaráme sa o vašu exitujúcu webovú stránku. Možno si neviete poradiť s pridaním nového obsahu alebo potrebujete dorobiť novú funkcionalitu. Ako vám môžeme pomôcť?

POTREBUJETE PORADIŤ? NAPÍŠTE!