volaj 0948 299 298
píš webing@webing.sk

3D TLAČ

plastové diely na mieru – pre modelárov, domácich majstrov, opravárov. Potrebujete náhradný diel, ktorý sa už nevyrába? Vytlačíme vám ho!

dekorácie, ozdoby – pre kreatívcov, ktorí chcú ozdobiť svoje výtvory niečím špeciálnym. Pečiete torty a potrebujete špeciálnu ozdobu? Vytlačíme vám ju!

reklamné predmety – kľúčenky s logom firmy, samotné 3D logo, stojany, nápisy na dvere a pod. Chcete podarovať klientom niečo špeciálne? Vytlačíme vám to!

3D tlač je technológia vhodná na malosériovú výrobu. Objekt je vytváraný postupným nanášaním vrstiev plastu. Pri tomto spôsobe výroby odpadá potreba výroby veľmi drahej vstrekovacej formy, ktorá sa používa pri sériovej výrobe plastových výrobkov.

Možnosti využitia sú veľmi široké a záleží len na Vašej fantázii a potrebách.

Pre inšpiráciu si môžete prezrieť databázu modelov, z ktorej si môžete zdarma stiahnuť pre svoju potrebu model a dať si ho vytlačiť: www.thingiverse.com

Ako to funguje

Existuje viacero technológií 3D. My využívame tzv. FFF/FDM (Fused Filament Fabrication / Fused Deposition Modeling) technológiu. V tomto prípade sa ako zdroj materiálu používa plast v podobe struny o hrúbke 1,75 mm, ktorý je navinutý na cievke. Táto struna vstupuje do extrudera, kde je jej koniec roztavený a vytlačený von. Postupne sa na podložku nanáša vrstva po vrstve, kým vznikne celý objekt.

Čo je potrebné ak chcem svoj 3D model

Na to aby 3D tlačiareň vytlačila objekt, je potrebný počítačový 3D model tohoto objektu. 3D model je potrebné nakresliť v modelovacom programe napr. online na: www.tinkercad.com. Následne nakreslený model „narežeme“ pomocou programov, ktorým sa hovorí slicer, na jednotlivé vrstvy tak, ako ich bude tlačiť 3D tlačiareň.
Tento článok sa týka 3D tlače, ktorú poskytujeme v našej firme. Možnosti 3D tlače sú oveľa širšie a my pokrývame iba typ FFF/FDM tlače.

POTREBUJETE PORADIŤ? NAPÍŠTE!